Ważne

  Jaworzno: Wysokie opłaty karą dla opornych kupców

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nawet do 500 złotych ma wzrosnąć dzienna stawka opłaty targowej w Jaworznie. W ten sposób władze chcą walczyć z nielegalnie handlującymi kupcami, którzy dziś okupują m.in. śródmieście.
  Trwają właśnie ostatnie poprawki w projekcie uchwały, który trafi pod obrady na najbliższej sesji Rady Miasta. Nowe stawki będą obowiązywały w miejscach poza wyznaczonymi targowiskami i placami handlowymi. Tam, gdzie handel jest zorganizowany, opłaty będą za to bardzo niskie. Handlarze będą płacić od złotówki do 18 zł dziennie.

  - Chcemy wprowadzić zwiększone stawki jak najszybciej. To pomoże nam uporządkować handel w mieście. Chodzi o to, żeby zachęcić osoby, które sprzedają w miejscach do tego nie przeznaczonych, do przenosin na dobrze przygotowane targowiska. W ten sposób zlikwidujemy dziki handel, na który narzekają mieszkańcy kierowcy - zapewnia Sebastian Kuś, kierownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama