Rozbieranie wiaduktu w Bielsku

  Rozbieranie wiaduktu w Bielsku

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  We wtorek drogowcy, budujący wschodnią obwodnicę Bielska-Białej, demontowali część wiaduktu na tzw. węźle Komorowice.
  Znajduje się on w ciągu trasy Bielsko-Biała - Cieszyn, poprowadzony jest nad drogą wylotową z miasta w stronę Katowic. Z powodu prowadzonych prac na trasie tworzą się spore korki. Niestety, utrudnienia szybko się nie skończą.

  Jeśli chodzi o przebudowę węzła Komorowice, to jak poinformowała wczoraj Dorota Marzyńska, rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, obecny wiadukt zostanie zupełnie rozebrany, a w jego miejsce będzie postawiony nowy, o lepszym standardzie.


  - Teraz na trasie z Bielska-Białej do Cieszyna zamknięta jest jezdnia północna, ruch odbywa się drugą nitką. Po zakończeniu robót ruch zostanie skierowany na północną jezdnię, a roboty przeniosą się na jezdnię południową. Prace polegają na dostosowaniu DK 52 do parametrów drogi ekspresowej - informuje Dorota Marzyńska. Dodaje, że odcinek od węzła Komorowice do węzła Rosta będzie miał 2,8 kilometra długości. Inwestycja pochłonie ponad 1,2 miliona złotych.

  Przypomnijmy, że umowa na budowę Północno-Wschodniej Obwodowej Bielska-Białej została podpisana w październiku ubiegłego roku. Prace powinny się zakończyć w maju 2011 roku. Inwestorem jest katowicki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Roboty na różnych odcinkach prowadzone są z dużym rozmachem. Utrudnienia z jazdą w kierunku Żywca czy Szczyrku są spore. Wschodnia obwodnica miasta ma być częścią drogi ekspresowej S-69 z Bielska-Białej do Zwardonia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama