Motocykliści zablokowali bramki na autostradzie A4

  Motocykliści zablokowali bramki na autostradzie A4

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lepiej nie wybierać się dziś w podróż autostradą A4 między Mysłowicami a Krakowem. Powód? Motocykliści po raz kolejny blokują przejazd.
  Ponownie protestują przeciw zbyt wysokim, ich zdaniem, opłatom za przejazd tą trasą. Mówią, że w blokadzie bierze udział około 150 kierowców jednośladów. - Już przy okazji poprzedniej akcji zapowiadaliśmy, że będziemy ją powtarzać aż do skutku - tłumaczy motocyklista Szczęsny Filipiak.

  Tym razem jednak nad protestującymi próbowała zapanować policja. By nie dopuścić do zablokowania samochodom wjazdu na szosę, policja wyznaczyła w Mysłowicach dwie odrębne bramki tylko dla jednośladów. Motocykliści ustawili się w około 4-metrowych odstępach. Kolumna miała ponad 500 metrów.

  - Tym działaniem Stalexport udowadnia nam tylko, że jesteśmy traktowani inaczej niż kierowcy aut. Dlaczego więc każe nam płacić tyle, co im? - pyta oburzony Maciej Gąsior. - Następnym razem część z nas przyjedzie samochodami - dodaje Marek z Tychów.

  Blokada autostrady sprzed dwóch tygodni zakończyła się dwugodzinnym paraliżem A4. I odbiła dużym echem w całym kraju.

  - Nasi koledzy z Gdańska zamierzają w tym tygodniu protestować na autostradzie A1, a we wrześniu można się już spodziewać zmasowanej grupy motocyklistów na wszystkich płatnych autostradach w Polsce - twierdzi Filipiak.

  Motocykliści w całym kraju za przejazd autostradą płacą tyle samo, co właściciele aut osobowych. W lipcu złożyli w siedzibie Stalexportu, koncesjonariusza A4, petycję w sprawie zniesienia bądź obniżenia opłat. W piątek z pismem wystąpili do resortu infrastruktury.

  Ministerstwo zapewnia, że petycję rozpatrzy, ale w sprawie obniżenia opłat odsyła do spółki zarządzającej autostradą. Ta z kolei tłumaczy, że w przepisach motocykle i samochody osobowe są w tej samej kategorii pojazdów, dlatego opłaty są takie same. Na petycję motocyklistów jak dotąd nie odpowiedziała.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama