Gliwice, Ruda Śląska: Była prezes Fauny musi oddać 115...

  Gliwice, Ruda Śląska: Była prezes Fauny musi oddać 115 tysięcy złotych

  AW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Beata M. ma zapłacić na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Fauna w Rudzie Śl. 115 tys. 751,20 zł. Tak zadecydował wczoraj Sąd Okręgowy w Gliwicach, który podtrzymał wyrok sądu I instancji, skazujący M. na karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywnę - 2250 zł.
  Rudzka prokuratura dowiodła, że przed sześciu laty Beata M., jako ówczesna prezes Fauny przywłaszczyła sobie dotację, jaką organizacja dostała na inwestycje od angielskiej fundacji. Przedstawiała wtedy kopie rachunków na zakup m.in. materiałów budowlanych, tyle, że do schroniska one nigdy nie dotarły. Po aferze schronisku groziła likwidacji. Ostatecznie udało się przeprowadzić inwestycje i, co najważniejsze, nie utracić zaufania darczyńców.

  - W odzyskanie pieniędzy od pani M. mimo nie wierzymy, ale przynajmniej mamy tę sprawę za sobą - mówi Beata Drzymała-Kubiniok, obecna prezes Fauny.

  Beata M. na spłacenie zobowiązania wobec TOZ ma 4,5 roku. Nadal podkreśla, że jest niewinna i zapowiada wniesienie sprawy o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama