Piekary Śląskie: Pielgrzymka kobiet dotrze do Piekar w...

  Piekary Śląskie: Pielgrzymka kobiet dotrze do Piekar w niedzielę

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę 16 sierpnia do Piekar Ślaskich będą pielgrzymować pod obraz Matki Boskiej Piekarskiej kobiety i dziewczęta z całego Śląska. Z Bazyliki ok. godz. 9.40 wyruszy procesja na Wzgórze Kalwaryjskie, gdzie o 10.00 odbędzie się uroczysta msza święta. Pątniczki wysłuchają tam słowa bożego wygłoszonego przez metropolitę warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza.
  Na przybycie kilkudziesięciu tysięcy kobiet do Piekar przygotowane są i służby porządkowe, i medyczne. Te drugie zapewniają, że fachową pomoc medyczną pątniczki będą mogły otrzymać w dwóch punktach, gdzie zostaną rozstawione karetki pogotowia ratunkowego: na ul. Popiełuszki 17 (przy Dziennym Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dzieci Niepełnosprawnych) oraz na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej z Kalwaryjską. Pomoc medyczna, już całodobowo, będzie czekała przy ul. Piłsudzkiego 5, gdzie mieści się Przychodnia Rejonowa nr. 1.

  W dniu pielgrzymki zostanie w mieście wstrzymany cały ruch na odcinku ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Gen. Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Ruch lokalny zostanie poprowadzony przez ul. Jana Pawła II i ul. Gen. Jerzego Ziętka.

  Dla zmotoryzowanych pielgrzymów przygotowano miejsca parkingowe przy ulicach: Granicznej - przeznaczone dla autokarów, Karola Miarki - dla samochodów osobowych, a przy ul. Czołgistów i przy Kopcu Wyzwolenia będą parkingi dla autokarów jak i samochodów osobowych.

  Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich odbywa się co roku w pierwszą niedzielę po 15 sierpnia, trzy miesiące po pielgrzymce mężczyzn.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama