Ważne
  Nikt nie chce remontować wiszącego mostu na granicy Wisły i...

  Nikt nie chce remontować wiszącego mostu na granicy Wisły i Ustronia

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wiszący most nad Wisłą pilnie wymaga remontu. Ze względu na fatalny stan techniczny kładka została zamknięta, a wejścia zaspawane metalową kratą, na której znalazł się znak zakazu wchodzenia.
  Kłopot w tym, że nie wiadomo, kto ma zabrać się za naprawę, bo most przebiega dokładnie na granicy Wisły i Ustronia. I żadna z gmin nie kwapi się do pokrywania wszystkich kosztów naprawy. Ustroń proponuje, by kwotą się podzielić. Wisła na razie odpowiada ogólnikowo. Nie wiadomo, kto ma zabrać się za naprawę, bo most przebiega na granicy gmin

  Sprawa mostu na Wiśle jest znana od lat.
  - Wiem, jakie z nim były problemy, gdy pracowałem jeszcze w Urzędzie Miasta Ustroń. To trudny temat, a most jest ważny dla mieszkańców i rowerzystów - przyznaje Czesław Gluza, starosta cieszyński, który mieszka niedaleko obiektu.

  Efekt jest taki, że urzędnikom łatwiej było zamknąć most, niż dogadać się w sprawie jego naprawy.
  - Zleciliśmy wykonanie ekspertyzy dotyczącej stanu technicznego przeprawy. Właśnie jest kończona. Chcielibyśmy, żeby gmina Wisła pokryła połowę kosztów tej ekspertyzy - mówi Andrzej Siemiński, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Ustroniu. I zapowiada, że Ustroń zrobi wszystko, by most otworzyć we wrześniu.

  Wiszący most na rzece został wybudowany w 1973 roku. Z jednej strony jest znakomitą atrakcją turystyczną (jedyną taką w powiecie cieszyńskim). Przechodząc przez niego można podziwiać rzekę Wisłę i wznoszące się nad nią góry. Jest też wykorzystywany przez rowerzystów, z racji swojego położenia na ścieżce rowerowej.

  Z drugiej strony kładka ma ogromne znaczenie dla mieszkańców Ustronia Polany, którzy przechodząc przez nią, skracają sobie drogę w kierunku przystanku autobusowego. Z wiszącego mostu korzystają także dzieci z Wisły, które przez kładkę idą do szkoły podstawowej w Ustroniu Polanie.
  Utrzymywanie mostu w dobrym stanie technicznych powinno być obowiązkiem obu gmin. - Z tym różnie bywało - twierdzą w Ustroniu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama