Katowice, Warszawa: Kulminacja obchodów Roku Korfantego

  Katowice, Warszawa: Kulminacja obchodów Roku Korfantego

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uroczystości w Warszawie i Katowicach stanowią kulminację obchodów Roku Wojciecha Korfantego, ustanowionego w 70 rocznicę śmierci tego wielkiego Ślązaka. Już w najbliższą sobotę, 15 sierpnia w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie znajduje się popiersie Wojciecha Korfantego, odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
  Występ Śląska poprzedzi impresja muzyczna w wykonaniu Józefa Skrzeka. Przed wydarzeniem w katedrze, delegacja Województwa Śląskiego złoży kwiaty i wieńce na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie znajdują się mogiły poległych Powstańców Śląskich oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie zamieszczono tablice pamiątkowe poświęcone powstaniom.

  Zdaniem wojewody Zygmunta Łukaszczyka, współorganizatora uroczystości w stolicy, Rok Korfantowski zostanie należycie uczczony w całym kraju. Uroczystości odbędą się w symbolicznych miejscach, w których Polska oddała hołd tradycji Powstań Śląskich: w bazylice z popiersiem Wojciecha Korfantego, na Powązkach oraz pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

  Kilka dni później, 20 sierpnia w Katowicach odbędą się uroczystości z okazji rocznicy pogrzebu Wojciecha Korfantego, który 70 lat temu przerodził się w manifestację patriotyczną mieszkańców Górnego Śląska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama