Ważne
  Jedno miejskie kąpielisko w Bielsku to zbyt mało

  Jedno miejskie kąpielisko w Bielsku to zbyt mało

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Synoptycy zapowiadają gorący weekend, a potem już upały niemal do końca sierpnia. Co to oznacza dla bielszczan spędzających lato w mieście, przekonać się można było w pierwszej upalnej połowie miesiąca.
  Znalezienie miejsca na jedynym miejskim kąpielisku graniczy z cudem, nad rzeką miejsc do kąpieli nie ma żadnych. Na szczęście sytuacja ma ulec zdecydowanej poprawie. Na nieszczęście - dopiero w przyszłym roku. Basen ma być otwarty na przełomie czerwca i lipca 2010 roku

  W kilka gorących wakacyjnych weekendów jednego dnia kąpielisko Panorama odwiedzało 3, 5 do 4 tys. osób. - W praktyce oznacza to, że na plaży człowiek leży jeden obok drugiego, nie mówiąc o tym, co dzieje się w wodzie. Panujemy nad tym, ale dla gości to mało komfortowa sytuacja - mówi dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marek Sokołowski.

  Ten kąpieliskowy horror ma się jednak skończyć. Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę zdewastowanego i nieczynnego kąpieliska w Cygańskim Lesie. Wygrało go Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Jeśli do poniedziałku nikt się nie odwoła, we wtorek podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Decyzja o pozwoleniu na budowę jest ostateczna, sprawy sporne związane z własnością terenu zostały rozstrzygnięte.

  Prace ruszą we wrześniu i zakończą się 31 maja przyszłego roku. Basen przyjąć ma pierwszych gości na przełomie czerwca i lipca. - Nie dało się bardziej skrócić terminu, bo nikt nie przystąpiłyby do takiego przetargu. I tak jest bardzo napięty - zapewnia Ewa Wieczorek z Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego.

  Nowe kąpielisko kosztować ma 23 mln 770 tys. zł. Niecki basenowe będą ze stali nierdzewnej, z gwarancją na 40-50 lat. Basen sportowy będzie miał długość 50 metrów. Razem z basenem rekreacyjnym i brodzikiem powierzchnia lustra wody to prawie 2600 mkw. Ściany boczne niecki basenu rekreacyjnego wyposażone zostaną w urządzenia do masażu, będą jeż wodny, dwa gejzery, sztuczny prąd. Powstanie nowy budynek z zapleczem sanitarnym, a w starej niecce betonowej duża piaskownica. Do tego boiska do tenisa, siatkówki plażowej i streetballu z widowniami, zadaszenie dla orkiestry, a nawet zegar słoneczny.
  Największą zaletą obiektu w Cygańskim Lesie ma być jego duży teren zielony. Przez środek przepływał będzie potok, plaże pozostaną trawiaste pomiędzy nimi drewniane podesty-chodniki. Bez większego tłoku z kąpieliska korzystać będzie mogło 2100 osób. Jego powierzchnia to 2,6 hektara.



  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama