Zmiany w ruchu

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od jutra do niedzieli zamknięta zostanie dla ruchu samochodowego część ulicy Kościuszki w centrum miasta, prowadząca od skrzyżowania z ulicą Przybylaka do dworca kolejowego.
  Zakaz nie będzie obowiązywał jedynie autobusów KZK GOP. Będą one kursować zgodnie z rozkładem w kierunku Łęknic i Zielonej.

  Zmiany w organizacji ruchu spowodowane są przebudową układu komunikacyjnego w śródmieściu, który ma prowadzić do nowego Centrum Handlowego Pogoria, powstającego u zbiegu ulic Kościuszki, Przybylaka i Sobieskiego. Roboty drogowe prowadzone będą na odcinku około 50 metrów.

  Przed położeniem nowej nawierzchni asfaltowej w tym miejscu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadzi także modernizację sieci kanalizacyjnej.

  Objazd od strony Łęknic i Zielonej wyznaczony został ulicami Konopnickiej i Górników Redenu, a każdy, kto chce pojechać w przeciwnym kierunku musi kierować się ulicami ks. Augustynika i Kopernika.

  Na głównym rondzie w centrum miasta położone zostały już nowe szyny tramwajowe wraz z podbudową. Na modernizację czekają jeszcze tramwajowe perony.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama