Częstochowa: Wójtowie krytykują autostradę

  Częstochowa: Wójtowie krytykują autostradę

  PP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Suchej nitki na projekcie przebiegu autostrady A1 przez północną część województwa nie zostawił Bogusław Mielczarek, wójt gminy Kruszyna, podczas spotkania wójtów, zainteresowanych trasą oraz władz powiatu częstochowskiego z projektantami autostrady i delegatami głównego wykonawcy.
  Zdaniem Mielczarka gminę czekają spore utrudnienia komunikacyjne w czasie budowy autostrady, natomiast nie zaprojektowano dla niej węzła autostradowego i sensownych dróg dojazdowych do najbliższych węzłów w gminie Mykanów.

  - Dla naszej gminy dobra komunikacja z węzłem autostradowym to być albo nie być - stwierdził wójt.

  Projektanci odpowiadają na zarzuty, że umowa koncesyjna została podpisana w oparciu o wstępny projekt autostrady i wszelkie zmiany wymagają zgody Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jednak wicestarosta Janusz Krakowian podkreśla, że projekt pochodzi z roku 2001 i od tego czasu nastąpiło wiele zmian w układzie komunikacyjnym powiatu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama