Mieszkańcy, którzy ucierpieli przez podtopienia, wciąż bez...

  Mieszkańcy, którzy ucierpieli przez podtopienia, wciąż bez pomocy

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Półtora miesiąca po ulewnych deszczach mieszkańcy Kaniowa nie otrzymali jeszcze obiecanej pomocy. Pieniądze są, ale na przeszkodzie stoją biurokracja i skomplikowane procedury.
  - To przepisy utrudniają wypłatę. Mieszkańcy się niepokoją - przyznaje Stefan Wodniak, wójt gminy Bestwina, w której leży wieś Kaniów, która mocno ucierpiała z powodu opadów - około 300 domów zostało podtopionych, z kilkunastu strażacy musieli ewakuować mieszkańców.

  W pierwszych trzech dniach właściciele 12 najbardziej poszkodowanych budynków dostali po 1200 zł zapomogi od gminy. Ci, którzy ubezpieczyli majątek, otrzymali później odszkodowania od ubezpieczyciela. Niektórych wsparła diecezjalna Caritas. A resort spraw wewnętrznych i administracji przyznał gminie na pomoc około 500 tys. zł . Ale z tych pieniędzy jeszcze nikt nie skorzystał.

  - Dwa razy byli u mnie przedstawiciele gminy, ale na razie pieniędzy nie dostałam - mówi Józefa Sławińska z ul. Rybackiej w Kaniowie, u której w piwnicy stało pół metra wody, uszkodzony został piec c.o., zniszczeniu uległy zgromadzone tam sprzęty.

  Marian Ślusarz także przyjął przedstawicieli samorządu. - Obiecywali pomoc, porobili zdjęcia, ale pieniędzy nie ma. Przestałem na nie liczyć - macha ręką Ślusarz. A Henryk Wilczek dodaje: - Tylko chodzą, coś tam piszą. Każą pokazywać odcinki z renty i przedstawiać różne dokumenty, a nic z tego nie wynika.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama