We Wrzosowej powstanie świetlica internetowa

  We Wrzosowej powstanie świetlica internetowa

  PP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracownia internetowa z kilkunastoma dostępnymi dla wszystkich stanowiskami komputerowymi powstać ma we Wrzosowej, w gminie Poczesna.
  Wykorzystanych na ten cel zostanie część pomieszczeń dawnego domu dziecka, który przeniósł się do dwóch domów jednorodzinnych w Częstochowie.

  Pracownia zorganizowana będzie na podobieństwo Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach, które działa już w Hucie Starej. Najważniejsze będzie bezpłatne korzystanie z dostępu do internetu, chodzi jednak również o edukację informatycznąˆ mieszkańców na zasadach on-line, tzw. kształcenie ustawiczne i dostepność wielu usług, możliwych już poprzez internet.

  Centrum kształcenia we Wrzosowej powstaje w ramach projektu "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich". Finansowany jest on ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Trwająˆ teraz końcowe prace przy montażu sprzętu komputerowego i dodatkowego wyposażenia w centrum.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama