Tiry jadące do Euroterminalu niszczą dąbrowskie drogi

  Tiry jadące do Euroterminalu niszczą dąbrowskie drogi

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Połamane barierki, uszkodzone studzienki kanalizacyjne, pękające ściany budynków i pisk opon przy hamowaniu to dla mieszkańców Strzemieszyc codzienność.
  Wszystko z powodu tirów, które dojeżdżają przez ich dzielnicę do Euroterminalu w Sławkowie. Tę drogę wybierają też kierowcy, którzy jadą do huty szkła Saint Gobain Glass Polska, Sekurit oraz zakładów położonych w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mieszkańcy o pomoc prosili już władze miasta i policję. Jak dotąd bez efektu

  - Te drogi nie są przystosowane do tego, żeby jeździły po nich ciężkie pojazdy - przekonuje Tadeusz Rejowski ze Strzemieszyc.


  Mieszkańcy o pomoc prosili już władze miasta i policję. Jak dotąd bez efektu. Do magistratu trafiły pisma właścicieli posesji z ulicy Orkana i Narutowicza, którzy prosili, żeby na tych ulicach postawić znaki zakazujące ruchu pojazdów o ładowności powyżej 12 ton.

  - Niestety, od 2007, roku kiedy pojawił się ten problem, nie podjęto żadnych kroków. Przez ten czas doszło do znacznego uszkodzenia nawierzchni tych dróg - wylicza Rejowski.

  Niedawno od jadącego tira odpadło koło, a tydzień temu ciężkie auto staranowało ogrodzenie i po prostu wjechało na jedną z posesji.

  Przedstawiciele Eurotermi-nalu zgadzają się z opinią mieszkańców. - Nowa droga w tym rejonie jest bardzo potrzebna i to nie tylko mieszkańcom. Ograniczenia sieci drogowej są poważną barierą dla rozwoju działalności Euroterminalu - przyznaje Adam Bednarz z katowickiej Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa, do której należy Euroterminal.

  Niestety, choć CZH uczestniczy w rozmowach dotyczących drogowych inwestycji w tym rejonie, to jednak jako samodzielna jednostka gospodarcza, może prowadzić inwestycje wyłącznie na własnym terenie. Mimo to szanse na nową drogę do Euroterminalu są. O konkretnych terminach jednak ciągle jeszcze nie można mówić.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Droga do terminalu

   Wiesiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Droga do Euroterminalu jest zaprojektowana załatwione sa wszystkie formalnosci jest zgoda Urzędu Wojewódzkiego pieniadze zabezpieczyl w budżecie na 2006 rok jeszcze rzad SLD.Rząd Platformy...rozwiń całość

   Droga do Euroterminalu jest zaprojektowana załatwione sa wszystkie formalnosci jest zgoda Urzędu Wojewódzkiego pieniadze zabezpieczyl w budżecie na 2006 rok jeszcze rzad SLD.Rząd Platformy wczesniej PiS a właściwie minister infrastruktury od ponad trzech lat nie może zdecydować jaka powinna być karegoria drogii to skandal!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama