W Katowicach Sex Shop Kubicy promuje deptak

  W Katowicach Sex Shop Kubicy promuje deptak

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żaden kosztowny zabieg marketingowy katowickich urzędników nie wypromował równie dobrze i sprawnie deptaka na ul. Mariackiej, co nowo otwarty tu… "Sex Shop Roberta Kubicy".
  Dotychczas nie pomagały ani imprezy, ani koncerty, ulica specjalnie nie przypadła do gustu katowiczanom. W promocji deptaka pomogły za to fikuśne akcesoria, ubarwiające życie erotyczne i oczywiście personalia właściciela, takie same, jak polskiego kierowcy Formuły 1.

  - Średnio kilkanaście osób dziennie wchodzi i pyta, czy to tego Kubicy - przyznaje pracownik sklepu.
  Sklep Kubicy w Katowicach wcześniej działał przy ul. Słowackiego. W sierpniu właściciel zainwestował w lokal przy ul. Mariackiej.

  - Szukałem lepszego miejsca. Spodziewam się, że tu w końcu będzie większy ruch. Na razie nie ma co oceniać, bo działamy zaledwie od półtora tygodnia, ale liczę, że będzie dobrze - mówi Robert Kubica, właściciel sklepu.

  Swoje nazwisko na sklepowym szyldzie umieścił, kiedy o sukcesach Kubicy-kierowcy zaczęło być głośno. Przyznaje, że to chwyt marketingowy, który się opłacił.

  Czy jednak faktycznie sex shop jest tym, czego chcieli urzędnicy dla Mariackiej? Przypomnijmy, że ulica jest oczkiem w głowie władz miasta. Nic dziwnego, jej remont kosztował około 12 mln zł. Nowi lokatorzy wyremontowanych tu kamienic podpisywali oświadczenia, że nie będą się skarżyć się na hałaśliwe nocne imprezy. Długo aktualny był też pomysł, aby stawiane tu ogródki piwne były projektowane na zamówienie (planowany koszt najmniej ekskluzywnego wynosił kilkanaście tysięcy złotych). Wszystko po to, żeby ulica ożyła, była elegancka i kulturalna. Teraz urzędnicy bezradnie rozkładają ręce.

  - Sklep został otwarty w kamienicy prywatnej. To działalność traktowana jako handel artykułami przemysłowymi, więc nie możemy jej koncesjonować i miasto nie ma instrumentów, żeby w jakiś sposób ingerować w lokalizację. Gdyby sprawa dotyczyła miejskiego budynku, moglibyśmy w przetargu zastrzec, jaką działalność preferujemy - tłumaczy Jakub Jarząbek z katowickiego magistratu.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Projektowane ogródki?

   R (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 21

   Ogródki piwne które widziałem na tej ulicy zdecydowanie powinny być poddane takeimu zabiegowi. Szkoda ze ten pomysł upadł bo ta ulica pomimo remontu wygląda na beznadziejne połaczenie szkła, betonu...rozwiń całość

   Ogródki piwne które widziałem na tej ulicy zdecydowanie powinny być poddane takeimu zabiegowi. Szkoda ze ten pomysł upadł bo ta ulica pomimo remontu wygląda na beznadziejne połaczenie szkła, betonu i aluminium z zabytkowym charakterem otoczenia.
   Beznadzieja póki co. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama