Ważne
  Białorusini wyłudzili polskie wizy. Pomagał im 59-latek z...

  Białorusini wyłudzili polskie wizy. Pomagał im 59-latek z Sosnowca

  MT

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  59-letni mieszkaniec Sosnowca wystawiał oświadczenia o zamiarze powierzenia fikcyjnej pracy i umożliwił 24 obywatelom Białorusi wyłudzenie polskich wiz pobytowych.
  59-latek jest właścicielem jednej ze spółek wielobranżowych zarejestrowanych na terenie Częstochowy. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami ułatwiającymi Białorusinom podejmowanie pracy bez uzyskania zezwolenia na pracę, mężczyzna jako właściciel firmy zamierzającej rzekomo zatrudnić cudzoziemców wystawił i zarejestrował w powiatowym urzędzie pracy oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy 24 Białorusinom.


  Jednak jak ustalono w toku prowadzonych czynności, w okresie kiedy oświadczenia te wystawiał tj. od kwietnia do października 2008 roku, jego firma już faktycznie nie prowadziła działalności gospodarczej, nie świadczyła żadnych usług i nie miała siedziby, więc właściciel nie mógł zaoferować cudzoziemcom w niej pracy, a oni nie mogli jej podjąć, z czego zresztą - jak się okazało, byli świadomi - informuje rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ppłk SG Cezary Zaborski.

  Zarejestrowane oświadczenia, które otrzymali od białoruskiego pośrednika współdziałającego z polskim pracodawcą, stały się dla Białorusinów wyłącznie pretekstem do wyłudzenia w konsulacie RP w Brześciu polskich wiz pobytowych.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama