Klub Wójtów, Burmistrzów Prezydentów i Starostów...

  Klub Wójtów, Burmistrzów Prezydentów i Starostów częstochowskich o JESSICE

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  JESSICA czyli Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas była tematem dzisiejszego spotkania Klubu Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów Regionu Częstochowskiego
  Podczas dzisiejszego spotkania rozmawiano o możliwościach utworzenia odrębnego funduszu, którego zadaniem byłaby obsługa przedsięwzięć inwestycyjnych na rzecz samorządów Subregionu Północnego województwa śląskiego, w tym również w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.

  W spotkaniu wziął udział Tomasz Delowski, ekspert City Consulting Institute i Wiceprezes Zarządu Centrum Projektów Regionalnych Inwestor S.A., który przedstawił mechanizmy wdrożenia inicjatywy JESSICA.

  Z funduszu JESSICA mogłyby być realizowane projekty przynoszące zyski, co aktualnie nie jest możliwe zgodnie z zasadami określonymi w RPO.

  - Te pieniądze byłyby trudniejsze do pozyskania, ale za to dawałaby możliwość finansowania inwestycji również po 2013 roku - mówił podczas spotkania Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy i jednocześnie przewodniczący Klubu Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów Regionu Częstochowskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama