Ważne
  Pszczyna przez trzy dni stolicą filatelistyczną Polski

  Pszczyna przez trzy dni stolicą filatelistyczną Polski

  Sylwia Plusińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do najbliższej środy Pszczyna bezapelacyjnie będzie najciekawszym miastem dla miłośników i kolekcjonerów znaczków pocztowych.
  W dwóch halach sportowych w Pszczynie prezentowane są dwie ogromne wystawy. Na Zamenhofa - eksponaty uczestniczące w I Mistrzostwach Polski w Filatelistyce Tematycznej. Na Basztowej - Krajowa Wystawa Filatelistyczna Pszczyna 2009.

  Podczas wczorajszego otwarcia ogłoszono werdykty jury obu imprez. Grand Prix I MPFT zdobył Ryszard Prange z Poznania za Dar bogów, słońca i ziemi - filatelistyczną opowieść o winie. Karol Micza z Pszczyny otrzymał Grand Prix wystawy za Śląsk Cieszyński - przedstawienie dziejów pogranicza polsko-czeskiego od XIX w. Stworzenie tego zbioru zajęło mu 10 lat.

  Najcenniejszym jego okazem jest znaleziony niedawno przez internet aż w Finlandii XVIII-wieczny list z lakowymi pieczęciami poczty w Cieszynie.

  Dziś od 9 do 16 w holu ratusza potrwa giełda filatelistyczno-filumenistyczna. Obie ekspozycje można zwiedzać do środy od godz. 12 do 18. Są okazjonalne stemple i znaczki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama