Pod znakiem zapytania stanęła modernizacja cieszyńskiego...

  Pod znakiem zapytania stanęła modernizacja cieszyńskiego kina Piast

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Samorząd Cieszyna planował wymianę foteli, oświetlenia, odnowienie ścian i sanitariatów oraz zrobienie klimatyzacji. Obecny najemca kina zasugerował jednak, by zainwestować w aparaturę projekcyjną. Dziś urzędnicy zastanowią się, na co przeznaczyć pieniądze.
  - Musimy poznać argumenty najemcy. Idealnie byłoby zrobić obie rzeczy. Ale pieniędzy mamy tylko na jedną - tłumaczy Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna.

  Miasto nie otrzymało oczekiwanego dofinansowania z funduszy europejskich na modernizację kina. Ponieważ jednak obiekt wymaga pilnego remontu, urzędnicy postanowili dołożyć do zarezerwowanych wcześniej pieniędzy (przeznaczonych jako wkład własny) i zabrać się za modernizację. Na ten cel chcą przeznaczyć nieco ponad 500 tys. złotych.

  Burmistrz przypomina, że kino Piast jest kinem premierowym, a poprawa standardu oglądania filmów przyciągnęłaby cieszyniaków, którzy obecnie często wolą jeździć na seanse do kinopleksu w Bielsku-Białej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama