Mikołajem być - to piękne zajęcie. Nie chodzi tylko o...

  Mikołajem być - to piękne zajęcie. Nie chodzi tylko o prezenty

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mikołajem być - to piękne zajęcie. Nie chodzi tylko o prezenty
  1/2
  przejdź do galerii
  Prezenty odłóżmy póki co na bok. Oczywiście, że to najprostsze skojarzenie z Mikołajem. Oczywiście, że każdy lubi je dostawać. Musimy jednak pamiętać, że to nie kolorowo opakowany podarek jest w całym przedsięwzięciu najważniejszy, a moment, w którym przechodzi on z rąk do rąk.
  Tydzień temu w Teatrze Nowym w Zabrzu już po raz trzynasty podsumowaliśmy naszą akcję "Wybierz sobie Mikołaja". Jak co roku zaprosiliśmy do udziału 30 osób ze świecznika. Znakomite osobowości ze świata polityki, samorządu, nauki czy kultury. Wszyscy oni na chwilę weszli w role Mikołajów. Po cichu, w tajemnicy przygotowali prezenty przeznaczone dla Czytelników "Dziennika Zachodniego". To od Was zależało, przez kogo chcecie zostać obdarowani. Wybieraliście w ciemno. Nie wiedząc, co znajdziecie w paczce. Znacznie ważniejsza była dla Was bowiem sama osoba Mikołaja.

  - Dla mnie największym prezentem jest to, że mogę osobiście poznać tak odważnego i mądrego człowieka - powiedziała Anna Jesionek z Bytomia odbierając swoją niespodziankę z rąk profesora Mariana Zembali, dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca.

  Okazję do spotkania z Czytelnikami "Dziennika Zachodniego" doceniają również sami Mikołajowie.

  - Przebywanie wśród ludzi, niekoniecznie VIP-ów, zawsze jest przyjemne i pouczające. A tu właśnie spotykamy się z normalnymi ludźmi. Przychodzą tu odświętnie ubrani, czasem są skrępowani. To jest wszystko bardzo autentyczne i czuć w tym taką śląską skromność - mówi Marek Szołtysek, historyk i piewca śląskości, który, jak przyznaje, sam nie potrafił się doliczyć, który to już raz bierze udział w naszej akcji.

  Spotkanie naszych Czytelników z Mikołajami przebiegło właśnie w takiej ciepłej, rodzinnej i dalekiej od patosu atmosferze. Nie zabrakło oczywiście wzruszeń, ale były również niezwykłe anegdoty, błyskotliwe przemowy i sporo dobrego humoru.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama