Jak uciec z katowickiego korka-giganta ZOBACZ MAPKĘ OBJAZDÓW

  Jak uciec z katowickiego korka-giganta ZOBACZ MAPKĘ OBJAZDÓW

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od dwóch dni przejazd przez węzeł Murckowska w Katowicach, czyli skrzyżowanie autostrady A4 z DK 86, to prawdziwy horror.
  Powodem jest remont odcinka ul. Murckowskiej, od wiaduktu nad torami w Giszowcu do ul. Porcelanowej. Ponieważ wyłączony z ruchu jest pas w stronę centrum Katowic i Sosnowca, cały ruch skierowano na pas w stronę Tychów. To za mało dla nawet 100 tys. samochodów, które każdego dnia pokonują węzeł. Korki zaczynają się już w Sosnowcu (to jadący z północnej strony aglomeracji) i w Murckach (od strony południowej).

  Niestety, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ma pomysłu, jak uniknąć tych gigantycznych korków. - Trzeba patrzeć na znaki - radzi kierowcom Józef Woźnica z GDDKiA. Można też dzwonić do punktu informacji drogowej GDDKiA (032 259-67-06). Ale tu też niewiele się dowiemy. Drogowcy cytują tylko komunikaty o łącznicach i przewiązkach.

  Tymczasem jest kilka sposobów, aby ominąć remontowany węzeł. Jadąc od strony Tychów i Bielska-Białej można w Giszowcu zjechać w ul. 73 Pułku Piechoty, potem w Kościuszki (jeśli jedziemy do centrum Katowic) albo w Brynowską i Mikołowską i wjechać na autostradę A4 na węźle Mikołowska (jeśli jedziemy np. w stronę Gliwic). Można (też w Giszowcu) zjechać w ul. Mysłowicką, Szopienicką, a potem Bagienną i nią dojechać do centrum miasta i Drogowej Trasy Średnicowej. - Najlepiej jednak już w Tychach zjechać na drogę S1 (czyli Wschodnią Obwodnicę GOP - przyp. red.), a potem w Mysłowicach wjechać na A4 - radzi sierż. sztab. Jacek Prokop z katowickiej komendy. - Sam tamtędy jechałem, korków nie ma.

  Zamiast z A4 możemy też skorzystać z DK79 Mysłowice-Katowice. Gorzej mają kierowcy, jadący np. od Sosnowca. Mogą jechać przez tunel pod rondem do ul. Bocheńskiego i autostrady A4, albo już w Czeladzi zjechać na drogę 94 w stronę Siemianowic.

  Czym możemy pocieszyć kierowców? Tym, że remont Murckowskiej jest ostatnim etapem modernizacji skomplikowanego węzła drogowego. I tym, że wykonawca obiecuje, że skończy prace za dwa, a nie trzy tygodnie, jak planowano. Remont całego węzła pochłonie 281 mln złotych. Ma skończyć się 26 września.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo