W Częstochowie pasażerów będą woziły wysłużone ikarusy z...

W Częstochowie pasażerów będą woziły wysłużone ikarusy z Gliwic

MT, RED

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

W Częstochowie brakuje autobusów. Do czasu zakupu nowych mercedesów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne postanowiło więc wypożyczyć używane ikarusy z... Gliwic.
Od 1 września częstochowian będą woziły między innymi trzy autobusy marki Ikarus 260 wypożyczone z PKM Gliwice. To rozwiązanie tymczasowe, które w żaden sposób nie wpłynie na komfort pasażerów - informuje Marcin Maranda rzecznik MPK w Częstochowie.

Jak zapewnia, do Częstochowy trafią pojazdy sprawne techniczne, po przeglądach i remontach generalnych wykonanych w Solcu Kujawskim.

Po drobnej kosmetyce i przeróbkach technicznych mają obsługiwać linie miejskie do czasu sprowadzenia nowych mercedesów, na zakup których MPK podpisało umowę 10 lipca 2009 r.

- Gliwickie autobusy będziemy zatem oglądali najpóźniej do połowy listopada choć są duże szanse, że znikną z naszych ulic do końca października tego roku - dodaje rzecznik Marcin Maranda.

Skąd pomysł, by pożyczać autobusy od innego przewoźnika? Jeszcze rok temu w częstochowskiej zajezdni można się było doliczyć się 147 autobusów - teraz jest ich o dziesięć mniej. MPK musiało skasować więcej autobusów niż pierwotnie zakładało. Zły stan techniczny pojazdów zagrażał pasażerom. Wyliczenia wskazały, że naprawy byłyby nieopłacalne i wielokrotnie przewyższyłyby koszty poniesione z tytułu wynajmu autobusów. Po zbadaniu rynku krajowego okazało się, że gliwicka oferta jest najbardziej opłacalna.

Każdy z wypożyczonych autobusów będzie miał inny kolor (prawdopodobnie biały, żółty i niebieski). Wszystkie zostaną jednak opisane i oznakowane tak jak używane teraz autobusy częstochowskie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo