Chorzów: Stadion Śląski może być centrum polskiej...

  Chorzów: Stadion Śląski może być centrum polskiej lekkoatletyki

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stadion Śląski to miejsce, gdzie można zorganizować nawet mistrzostwa świata w lekkoatletyce.
  Sukces polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Świata w Berlinie wywołał dyskusję o stanie bazy lekkoatletycznej w Polsce. Najlepszy tego typu obiekt znajduje się obecnie w Bydgoszczy. Może on pomieścić 20 tysięcy widzów. To za mało, aby przeprowadzić wielką lekkoatletyczna imprezę.

  Jedynym miejscem przygotowywanym także z myślą o lekkoatletyce jest chorzowski "kocioł czarownic".


  Minister sportu Mirosław Drzewiecki podkreślił, że to właśnie przebudowywany chorzowski stadion jest potencjalnym miejscem dużych imprez lekkoatletycznych.

  Modernizowany obecnie nakładem ponad 300 mln złotych Stadion Śląski w Chorzowie będzie wyposażony m.in. w bieżnię, największy w Europie dach z poliwęglanu, a co najważniejsze - pomieści 55 tysięcy widzów. Zmodernizowany stadion będzie obiektem klasy "elite", wielofunkcyjnym, z bieżną, zadaszeniem i murawą, nie tylko piłkarską. Duże zawody lekkoatletyczne można będzie zorganizować choćby w 2011 roku.

  Za tym pomysłem przemawiają również doświadczenia niemieckie, którzy Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce zorganizowali na pochodzącym z 1936 roku i zmodernizowanym na Mundial w 2006 roku obiekcie sportowym. Na stadionie w Berlinie - podobnie jak na wielu innych tego typu obiektach sportowych w Niemczech - rozgrywane są zarówno mecze piłkarskie, jak i inne wielkie zawody sportowe, w tym lekkoatletyczne.

  Docelowo obiekt Stadionu Śląskiego w Chorzowie ma być obiektem wielofunkcyjnym, na którym odbywać się będą wszelkie imprezy sportowo - kulturalne, począwszy od rozgrywek piłkarskich, poprzez zawody lekkoatletyczne oraz koncerty muzyczne największych gwiazd. Będzie to stadion wyposażony m.in. w ośmiotorową bieżnie, skocznię w dal i wzwyż, rzutnie dyskiem, młotem itp. Po zakończeniu modernizacji będzie to już całkowicie inny obiekt spełniający najwyższe standardy światowe, a nie tylko europejskie.

  Przebudowa Stadionu Śląskiego rozpocznie się zaraz po meczu w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata 14 października Polska - Słowacja. Potrwa 21 miesięcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama