Cieszyn: Radni podnieśli szlaban dla piwa

  Cieszyn: Radni podnieśli szlaban dla piwa

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Cieszynie będzie można sprzedawać alkohol obok zakładów opieki zdrowotnej. Radni, którzy w maju tego roku wymyślili przepis zakazujący lokalom graniczącym z ZOZ-ami sprzedaży alkoholu, właśnie go... uchylili.
  Uchwała o usytuowaniu miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych wywołała popłoch wśród właścicieli pubów, barów, a nawet sklepów spożywczych. Zgodnie z nią, takie miejsca, punkty sprzedaży lub podawania napojów alkoholowych nie mogą znajdować się na działce, która graniczy z przychodnią lekarską. Radni tłumaczyli, że w ten sposób chcą uchronić pacjentów przed pijanymi klientami barów sąsiadujących z ZOZ .

  - To ograniczanie rozwoju miasta. Osoby, które próbują rozkręcić własny biznes, są w ten sposób dyskryminowane - tłumaczyli przedsiębiorcy. W efekcie zebrali podpisy i zaskarżyli uchwałę.

  - Dopiero gdy wojewoda opublikuje obecną decyzję radnych, będzie obowiązywała stara uchwała w sprawie koncesji na sprzedaż alkoholu - wyjaśnia Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama