Beskidy to raj dla chodzących z kijkami

  Beskidy to raj dla chodzących z kijkami

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oznaczone specjalnymi tabliczkami trasy nordic walkingu zostały w sobotę oddane do użytku.
  To pierwsza na pograniczu polsko-czeskim taka atrakcja dla miłośników marszów z kijkami. Góralski Park Nordic Walking to wspólny pomysł przygranicznych gmin - Istebnej i Bukowca.

  - Trasy zostały wyznaczone przez ekspertów. Każda jest oznakowana. Tak samo jak w przypadku ścieżek rowerowych czy górskich szlaków pieszych, tak i tu są tabliczki, a na nich postać człowieka z kijkami. Są też informacje o różnicach wysokości na trasie - wyjaśnia Aneta Legierska, odpowiedzialna za promocję w gminie Istebna.


  Popularność, jaką w ostatnim czasie zdobywa maszerowanie z kijkami, skłoniła Istebną i Bukowiec do napisania unijnego projektu w sprawie powstania specjalnych tras nordic walking. W efekcie powstały trzy - góralska (15,2 km), bukowiecka (11,5 km) oraz istebniańska (9,7 km).

  Przemysław Ciompa i Jacek Piechocki z ustrońskiej firmy Japi, którzy m.in. wyznaczali trasy, zapewniają, ze są one dostępne dla każdego.

  - Mają różny stopień trudności. Są takie, którymi spokojnie mogą chodzić osoby początkujące, ale i takie, które zadowolą bardziej zaawansowanych piechurów - podkreślają. - To trasy wiodące drogami gruntowymi, asfalt nie jest wskazany, bo taka nawierzchnia nadweręża stawy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama