Katowice: Naukowcy 25 raz zaprezentują osobliwości świata...

  Katowice: Naukowcy 25 raz zaprezentują osobliwości świata fizyki

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od 3 do 30 września Pracownia Dydaktyki Fizyki UŚ organizuje imprezę XXV Osobliwości Świata Fizyki. Wykłady z pokazami będą się odbywać w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).
  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają możliwość pierwszego zetknięcia się z Instytutem Fizyki w czasie wykładów ilustrowanych dużą ilością pokazów, organizowanych przez Pracownię Dydaktyki Fizyki. Pokazy znane pod nazwą Osobliwości Świata Fizyki organizowane są we wrześniu już od 1984 roku w aulach Instytutu Fizyki. Tematyka pokazów związana jest z programem szkolnym.

  Rok 2009 obchodzony jest jako Światowy Rok Astronomii. Jest to rok szczególny dla miłośników gwieździstego nieba, pełnego uroku, zagadek i niespodzianek. Rok ten szczególny jest jeszcze z jednego powodu. Osobliwości Świata Fizyki obchodzą w tym roku swoje ćwierćwiecze! To już 25 lat podpowiadamy jak obserwować otaczający nas świat, jak dostrzegać zachodzące w nim zjawiska i procesy oraz staramy się zauroczyć jego niezwykłością. Uczymy praw, które nim rządzą i formuł jakie go opisują.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama