W Chruszczobrodzie wszystkie sześciolatki już w szkole

  W Chruszczobrodzie wszystkie sześciolatki już w szkole

  Monika Ziółkowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jedyną szkołą w woj. śląskim ze 100-procentową frekwencją dzieci sześcioletnich, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej jest Szkoła Podstawowa im. Gabriela Taszyckiego w Chruszczobrodzie.
  Dziś w ławkach zasiądzie 15 sześciolatków. Tylko jedno dziecko z tego sołectwa pozostanie w oddziale przedszkolnym. Nauka w pierwszej klasie będzie odbywać się na poziomie umiejętności sześciolatków. Jak podkreślają nauczyciele, nie będzie ograniczeń. Dzieci będą się uczyć i jednocześnie bawić.
  - Dzieci nie muszą się obawiać wielu zmian, gdyż tak naprawdę jest to program byłej zerówki - mówi Aneta Kolasa, wychowawczyni klasy sześciolatków.

  Do uruchomienia tej klasy wszyscy przygotowywali się od dłuższego czasu. Były spotkania z rodzicami, porównywanie programu nauczania oraz rozmowy. Dzięki temu wielu z nich nie miało większego problemu z podjęciem tej decyzji.

  - Nie obawiam się o córkę, ponieważ Madzia sama chciała iść do pierwszej klasy. Najważniejsze jest to, aby dziecko się nie zraziło. Nie ma co ich blokować. Niech idą do przodu - mówi Agnieszka Kulawik, mama sześciolatki.

  Z uśmiechem i wielkimi nadziejami o nowym roku szkolnym opowiadają same sześciolatki, dla których pójście do pierwszej klasy to ogromne przeżycie.

  - Już nie mogłam się doczekać, kiedy pójdę do szkoły. Lubię się uczyć i umiem pisać literki - opowiada Magda Kulawik.

  Kacper Katarzyński, tak jak Magda nie mógł doczekać się pierwszego dnia w szkole. - Cieszę się, że idę do szkoły. Mam tutaj kolegów i razem będziemy się uczyć - mówi Kacper.

  Dzieci mają swoją ładną, kolorową i pełną zabawek klasę.
  - Wszyscy mamy wielkie oczekiwania i bardzo byśmy chcieli, aby tym dzieciakom się udało. Jednocześnie chcemy pokazać, że warto mieć otwarty umysł i dobrą wolę, gdyż to zaprocentuje - podkreśla Bożena Miklas, kierowniczka Wydziału Edukacji Urzędu Gminy w Łazach.

  Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 18 w Rybniku. W uroczystościach uczestniczył metropolita katowicki abp Damian Zimoń.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama