Niemiecki ortopeda wykonał innowacyjną operację w Piekarach

  Niemiecki ortopeda wykonał innowacyjną operację w Piekarach

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ceniony niemiecki ortopeda był gościem trwającej w poniedziałek i wtorek konferencji w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich.
  W czasie dwudniowej konferencji, zorganizowanej w poniedziałek i wczoraj w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, medycy pochwalili się nie tylko doskonałym, wysokiej klasy sprzętem medycznym, ale i nowymi rozwiązaniami w wymianie stawu biodrowego.

  Gościem specjalnym, który bacznie przyglądał się staraniom śląskich medyków, był prof. Michael Faensen z Berlina - ceniony niemiecki ortopeda.
  Piekarska urazówka jest bowiem pierwszą lecznicą w kraju, która wykonuje zabiegi wymiany stawu biodrowego innowacyjną metodą. Ważny jest tu materiał, jakiego używa się przy operacji, a który jest bardzo wytrzymały. Jakie korzyści czerpią z tych rozwiązań sami pacjenci? Najważniejszym udogodnieniem jest fakt, że już po kilku tygodniach od przeprowadzonego zabiegu wracają do sprawności.

  Pierwszy pacjent został zoperowany w Piekarach tą metodą 7 lipca. Od tamtej pory chirurdzy z urazówki mają na swoim koncie już 11 takich operacji.

  - Protezy można implantować młodym ludziom, w szczególności mężczyznom w przypadkach martwicy kości udowej - wyjaśnia Bogdan Koczy, dyrektor szpitala urazowego. - Ten typ endoprotezy powoduje, że zachowane są wszystkie kąty w stawie biodrowym, a pacjent porusza się tak samo jak przed zabiegiem - mówi.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama