W Gliwicach mkną po szynach... autobusy

  W Gliwicach mkną po szynach... autobusy

  Olga Wiśniowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od wtorku w Gliwicach nie ma już tramwajów. Na ulice wyruszyły autobusy solaris urbino 12. Jeżdżą na tej samej trasie co tramwaje i z taką samą częstotliwością.
  Pasażerowie twierdzą, że podróżuje się nim znacznie wygodniej. W dni robocze pierwszy autobus linii A4 wyrusza z zajezdni o godz. 2, następny o godz. 4. Do godz. 6 kolejne autobusy wyruszają co 10-30 min., a później aż do godz. 18 co 10 min. Wieczorem i w nocy pojazdy kursują rzadziej, co 20 minut. Ostatni A4 wyrusza z zajezdni do centrum chwilę przed północą. W dni wolne jeździ co 20 min. Wszystkie kursy są wykonywane pojazdami niskopodłogowymi. Na przesiadkę w zajezdni w Gliwicach powinniśmy czekać 3-5 minut

  Jadąc tramwajem od strony Zabrza, gdzie tramwaje linii nr 1 i 4 dalej kursują, trzeba się jednak przesiąść w zajezdni. Na autobus linii A4 powinniśmy czekać nie dłużej niż od 3 do 5 minut. W drugą stronę na tramwaj trzeba czekać od 3 do 13 minut. To jednak teoria. W praktyce może się okazać, że z powodu korku autobus będzie miał opóźnienie. Jeśli będzie większe niż 3 minuty, tramwaj ruszy pusty.
  - Pasażer musi zarezerwować sobie więcej czasu na dojazd. Zawsze, gdy korzysta się z przesiadki, jest możliwość opóźnień - mówi Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP.

  Ale, jak twierdzą sami pasażerowie, może się okazać, że autobus wcale nie będzie tracił czasu w korkach. - Tramwaje świetnie radziły sobie w godzinach szczytu, ale za to autobus może bardziej przyspieszyć i nadgonić stracony czas na "luźniejszych" odcinkach, więc chyba wychodzi na to samo - ocenia Krzysztof Rajczak, który dojeżdżał do pracy tramwajem.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama