Ważne
  Oczyszczalnia ścieków w Zabrzu nagrodzona w konkursie...

  Oczyszczalnia ścieków w Zabrzu nagrodzona w konkursie Modernizacja Roku

  Adam Swoboda

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przebudowa oczyszczalni ścieków w Zabrzu zajęła 2 miejsce w konkursie "Modernizacja Roku 2008". Wygrał projekt hali produkcyjnej Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.
  Zabrzańska oczyszczalnia "Śródmieście" została wyróżniona w kategorii "Obiekty ochrony środowiska i obiekty przemysłowo-inżynieryjne". W kategorii ochrony środowiska zabrzańska inwestycja została oceniona najwyżej. Według szefa zabrzańskich wodociągów Piotra Niemca konkurencja była bardzo duża i tym większy jest powód do dumy dla władz Zabrza. Jury docenili zabrzański projekt m.in. za to, że inwestycja nie spowodowała przerwania funkcjonowania obiektu. Modernizacja oczyszczalni "Śródmieście" jest pierwszą zakończoną inwestycją w Zabrzu w ramach większego projektu ulepszenia gospodarki wodno-ściekowej.

  Prestiżowy plebiscyt zorganizowały Targi Pomorskie i Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Do konkursu stanęło aż 700 projektów z całej Polski.

  Oprac. na podstawie informacji z UM w Zabrzu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama