Katowice: Rusza Festiwal Kreatywności

  Katowice: Rusza Festiwal Kreatywności

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do końca września w jedenastu miastach województwa śląskiego odbywać się będą konferencje, sympozja, spotkania i targi turystyczne. Przygotowano także gry uliczne, rajdy oraz gry strategiczne.
  Tematem przewodnim wydarzeń jest wykorzystanie dziedzictwa kultury przemysłowej do rozwoju miast oraz zachęcanie mieszkańców do poznawania ich przestrzeni. Zdaniem organizatora festiwalu - Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - "obiekty i tereny cechujące się walorami symbolicznymi wymagają podjęcia odpowiednich działań rewitalizacyjnych poprawiających ich stan fizyczny oraz przywracających ich wartość funkcjonalną.
  W wielu przypadkach, podtrzymywanie tradycyjnych funkcji nie jest możliwe. Natomiast można pokusić się o wygenerowanie nowych funkcji kulturalnych, turystycznych, społecznych, szkoleniowych itp., które pozwolą na zachowanie ważnej pozycji takich miejsc na mapie miasta i regionu."

  Już jutro, w sobotę, w Sosnowcu rozpocznie się Gra miejska "Miasto Gra!". Przez dwa dni jej uczestnicy będą poruszać się po trasach kulturalno-zabytkowych, rekreacyjno-ekologicznych, sportowych i sakralnych. W najbliższy czwartek Zabrze będzie gospodarzem konferencji "Wykorzystanie potencjału dziedzictwa przemysłowego dla promocji turystycznej gmin i regionów" oraz Międzynarodowych Targów Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. Tego samego dnia w Dąbrowie Górniczej w Wyższej Szkole Biznesu będzie miał miejsce cykl pokazów i wykładów "Teraźniejszość i przyszłość świata cyfrowego".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama