Na Śląsku panuje moda na uniwersytety dziecięce

  Na Śląsku panuje moda na uniwersytety dziecięce

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już druga uczelnia na Górnym Śląsku zapowiada inaugurację roku akademickiego dla najmłodszych.
  Po Uniwersytecie Śląskim, wykłady dla dzieci poprowadzi również Akademia Ekonomiczna oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach.

  - Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznać wykładowców naszej uczelni oraz Szkoły Głównej Handlowej. Przewidzieliśmy szereg ciekawych wykładów, o rekinach biznesu, o tym, jak się zarabia na akcjach, albo skąd się biorą pieniądze - opowiada Urszula Klęczak-Maciąg, kierownik promocji w AE.


  Zajęcia w Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym na kierunkach zarządzanie i marketing, finanse przedsiębiorcy czy praktyka biznesu, skierowane są do uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych. Zapisy rozpoczynają się we wtorek, a pierwszy wykład już 21 września (w Tychach zapisywać można się do piątku). Jednym z wykładowców będzie Martyna Wronka, asystentka w Katedrze Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego, która poprowadzi zajęcia z autoprezentacji.

  - Dla dzieci autoprezentacja, asertywność i mowa ciała to pojęcia abstrakcyjne. Na szczęście mam spore doświadczenie z dziećmi, no i będę miała do pomocy studentów. Najmłodsi to fajna i wdzięczna grupa do pracy, są wszystkiego ciekawi, podczas gdy ze studentami różnie to bywa - opowiada Wronka.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama