Będzie polska mapa grypy

  Będzie polska mapa grypy

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lekarze pobierający próbki wirusa grypy A1/H1N1mają być dodatkowo wynagradzani
  Ministerstwo Zdrowia wystąpiło do polskiego rządu o przyznanie 8 milionów złotych, by uszczelnić system nadzoru nad grypą A1/H1N1. Wszystko po to, by skutecznie walczyć ze zwiększoną, spodziewaną przez ekspertów, liczbą zachorowań na tzw. świńską odmianę tej śmiertelnie groźnej choroby.

  Warto dodać, że obecny sezon szczepień będzie w epidemiologii grypy wyjątkowy, bo obok wzrostu zachorowań na grypę pandemicznę A/H1N1 równolegle trzeba się będzie rozprawić z zachorowaniami wywoływanymi wirusami grypy sezonowej.


  Dodatkowe miliony, o które zabiega resort zdrowia, zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie programu Sentinel. Polega on na tym, że lekarze pierwszego kontaktu pobierają od pacjentów wymazy, które potem są badane w laboratorium, by stwierdzić, czy mamy do czynienia z prawdziwą grypą, czy też zakażeniem grypopodobnym.

  - Dotychczasowe przepisy nie stwarzały ram prawnych do prowadzenia odpowiedniej formy nadzoru ani nie zapewniały wystarczających źródeł jego finansowania. Prowadzony był on dotychczas na zasadach wolontariatu lekarzy uczestniczących w programie, zaś finansowanie badań wirusologicznych wykonywanych w ramach nadzoru Sentinel było niewystarczające - twierdzi wiceminister zdrowia Jakub Szulc.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w sprawie świńskiej grypy

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Ludzie wejdźcie na stronę dr Piotra Beina : Grypa666 oraz Świńska Sprawa ! Te szczepionki są bardzo niebezpieczne!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama