Częstochowa: MOPS bliżej interesantów

  Częstochowa: MOPS bliżej interesantów

  PP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwa nowe punkty obsługi interesantów zostały uruchomione przez częstochowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Mieszczą się one w siedzibie MOPS przy ulicy POW 2 oraz przy ul. Bór 59. Wcześniej działał tylko jeden taki punkt przy ul. Nowowiejskiego 15. MOPS szykuje jeszcze jeden punkt, który obsługiwałby mieszkańców północnych dzielnic miasta.
  Wszystkie punkty czynne są od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30. Przyjmowane są w nich wnioski na świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Urzędnicy udzielają w tych sprawach informacji.

  Uruchomienie punktów było potrzebne, gdyż wprowadzone zostały nowe zasady udzielania świadczeń rodzinnych. Niezwykle ważne dla rodziców dzieci w wieku szkolnym jest, że wnioski o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego trzeba teraz złożyć do końca października, inaczej nie będą rozpatrywane. Z kolei osoby składające wnioski o tzw. becikowe muszą udokumentować, że od 10. tygodnia ciąży do dnia porodu matka pozostawała pod opieką medyczną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama