W Rybniku policjanci szkolili się jak walczyć ze...

  W Rybniku policjanci szkolili się jak walczyć ze stadionowymi chuliganami

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W środę na stadionie MOSiR-u kilkudziesięciu policjantów z oddziałów prewencji z Rybnika, Katowic, Wodzisławia oraz Raciborza szkoliło się w walce ze stadionowymi chuliganami.
  - Ćwiczenia, to była znakomita okazja sprawdzenia w praktyce naszych umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego na imprezach sportowych - mówi nadkom. Aleksandra Nowara, rzeczniczka rybnickiej policji.

  Policyjny trening wyglądał bardzo efektownie. Stróże prawa ćwiczyli przede wszystkim tworzenie szyków policyjnych, które formowane są zazwyczaj podczas tłumienia zamieszek podczas imprez sportowych. Co rusz przez murawę stadionu i tor żużlowy przebiegały grupy mundurowych uzbrojonych w pałki i wyposażonych w tarcze obronne.

  - Trenowaliśmy także przemieszczanie się pododdziałów. W ćwiczeniach wykorzystaliśmy także armatkę wodną, która wspiera zazwyczaj policjantów podczas tłumienia bójek agresywnych pseudokibiców na trybunach czy murawie - mówi rzeczniczka. - Te umiejętności są niezbędne podczas zabezpieczania wszystkich imprez masowych i meczów, w których uczestniczą zorganizowane grupy kibiców - dodaje.

  Podobne ćwiczenia policjanci z całego regionu przeprowadzili na rybnickim stadionie także rok temu. Wtedy szkolili się w zakresie walki wręcz z kibicami. Cześć stróżów prawa zagrała pseudokibiców, którzy demolowali stadion, reszta uczyła się jak pacyfikować takie zachowania. W tym roku tego elemenetu szkolenia policjantów zabrakło.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BYDŁO

   Z POLICJI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   PREWENCJA OD CHULIGANÓW RÓŻNI SIĘ TYLKO UNIFORMEM!!! CI W BLUZACH "HOOLIGAN" I W UNIFORMACH "POLOCJA" TO TAKIE SAME BYDŁO!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   LEBRY

   Z POLICJI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

   POLICJANCI TO LEBRY I NIEROBY!!! KIEDY W RYBNIKU NA MECZU BYŁA ZADYMA??? NIECH SIĘ LEPIEJ ZA PATROLE NA OSIEDLACH WEZMĄ PO 22.00 A NIE ZREĆ W MC'DONALDACH

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POLICJA

   TO BYDŁO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   PREWENCJA SAMA PROWOKUJE BURDY!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W RYBNIKU NA STADIONIE

   NIE MA CHULIGAŃSTWA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   W RYBNIKU NA TYM STADIONIE NIE MA CHULIGAŃSTWA!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CHWDP

   TO KAŻDY WIE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

   POLICJANCI Z WODZISŁAWIA TO WYJĄTKOWE PAJACE!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WOLNY SLASK

   SKARBNIK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

   GORNICY PAMIETAJCIE O TYM ZE METAN JEST BARDZO SZKODLIWY NIE TYLKO WYBUCHOWY ALE NISZCZY WASZA STRUKTURE KOSTNA WSZYSTSZY STARSI GORNICY KTURYM ZOSTALO TROCHE ZYCIA SA KALEKAMI Z POWODU PRACY W...rozwiń całość

   GORNICY PAMIETAJCIE O TYM ZE METAN JEST BARDZO SZKODLIWY NIE TYLKO WYBUCHOWY ALE NISZCZY WASZA STRUKTURE KOSTNA WSZYSTSZY STARSI GORNICY KTURYM ZOSTALO TROCHE ZYCIA SA KALEKAMI Z POWODU PRACY W KOPALNJACH METANOWYCH -ZOFJOWKA BORYNJA KACZYCE ........ WALCZ CIE O WASZE ODSZKODOWANJA DO ZASRANYCH EMERYTOR KTURE OBLICZA SKORWJALY ZUS W WARSZAwie jakim prawem ,,SAMODZIELNY I WOLNY SLASK,, SLAS NIECH ZYJE SAMODZJELNJE PRECZ Z HOLOTA WARSZAWSKA -WROCLAW OPOLE GNIEZNO ......ITED PRECZ Z DYKTATORA WARSZAWSKA IZ GNOJAMI Z WIEJSKJEJzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama