Katowice: Policza rozpoczyna antynarkotykową kampanię...

  Katowice: Policza rozpoczyna antynarkotykową kampanię (posłuchaj)

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci włączają się w ogólnopolską kampanię społeczną pn. "Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada", prowadzoną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, a skierowaną do młodych osób, którym zdarza się, bądź może się zdarzyć, kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.
  Działania policjantów, podejmowane w naszym województwie z inicjatywy Wydziału Prewencji KWP w Katowicach, będą koncentrować się na trzech obszarach:

  umieszczeniu plakatów kampanii w pomieszczeniach recepcyjnych wszystkich komend miejskich i powiatowych, komisariatów i posterunków, a także w dyskotekach, klubach studenckich i innych miejscach, w których bawi się młodzież, we współpracy z ich właścicielami;

  montażu, dzięki współpracy z Business Consulting sp. z o.o., trzydziestu tablic, tzw. city-lightów, na przystankach komunikacji miejskiej w 11 miastach aglomeracji, by dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców;

  nagłośnieniu założeń kampanii na policyjnych stronach internetowych oraz poprzez oficerów prasowych komendantów miejskich i powiatowych policji garnizonu śląskiego.

  Celem kampanii jest uświadomienie młodzieży, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków może skończyć się tragicznie, i to nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Z badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii wynika bowiem, że dla młodych ludzi negatywny wpływ narkotyków na zdolność kierowania pojazdem nie jest tak oczywisty i jednoznaczny, jak w przypadku alkoholu.

  A, że jest inaczej, mają uświadomić przedstawione spoty...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama