Ważne
  Konferencja i targi turystyki przemysłowej w Zabrzu

  Konferencja i targi turystyki przemysłowej w Zabrzu

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś, w Zabrzu rozpoczęła się VI międzynarodowa konferencja "Wykorzystanie potencjału dziedzictwa przemysłowego dla promocji turystycznej gmin i regionów".
  Najważniejszym punktem konferencji jest podpisanie "Deklaracji w sprawie działań na rzecz rozwoju Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego". Stronami porozumienia są: Województwo Śląskie, Śląska Organizacja Turystyczna oraz obiekty wchodzące w skład Szlaku. Deklaracja zakłada współpracę na rzecz komercjalizacji i rozwoju produktu turystycznego SZT, zwłaszcza wdrażanie planu marketingowego i strategii promocji oraz integracji obiektów wschodzących w jego skład.


  Podczas konferencji zaprezentowano doświadczenia gmin i regionów w zakresie promocji dziedzictwa przemysłowego oraz wyniki badań na temat percepcji tego dziedzictwa, z punktu widzenia jego atrakcyjności i znaczenia. Poruszono kwestie partnerstwa publiczno-prywatnego w dziedzinie turystyki, wykorzystania nowych technologii oraz roli kadry przewodnickiej w promocji turystycznej gmin i regionów dysponujących dziedzictwem przemysłowym.

  Konferencji towarzyszą Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego, na których wspólne stoisko prezentuje Szlak Zabytków Techniki. Zwiedzający mogą poznać także turystyczne trasy podziemne w Polsce, hiszpańskie szlaki wina, oliwy i szynek oraz kolumbijskie szlaki kawy.

  Organizatorem konferencji jest Urząd Miejski w Zabrzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach oraz Śląska Organizacja Turystyczna. W otwarciu targów uczestniczyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz Prezes Polskiej Izby Turystyki Jan Korsak.

  Konferencja i targi odbywają się w hali MOSiR (ul. Matejki 6) w Zabrzu. Potrwają do soboty 12 września.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama