Królewskie berło dla obrazu Matki Boskiej Szczyrkowskiej

  Królewskie berło dla obrazu Matki Boskiej Szczyrkowskiej

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wizerunek Matki Boskiej Szczyrkowskiej otrzyma królewskie berło. Wręczy je w niedzielę, 20 września, bp Tadeusz Rakoczy.
  Tablica ufundowana przez księży salezjanów i mieszkańców Szczyrku ma przypominać o ubiegłorocznej koronacji obrazu Matki Boskiej Szczyrkowskiej na Górce koronami papieskimi.

  - W dokonanej koronacji spełniły się marzenia pokoleń przybywających na Górkę pielgrzymów i czcicieli Matki i Królowej oraz salezjanów, od ponad 70 lat kustoszy tego świętego miejsca - przypomina ks. Marek Dąbek, kustosz sanktuarium w Szczyrku.

  Tablicę poświęci bp Tadeusz Rakoczy podczas uroczystej mszy w Szczyrku na Górce w niedzielę 20 września o godzinie 13. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej wizerunkowi Maryi wręczy także królewskie berło, wotum wdzięczności pielgrzymów za dar koronacji. Msza będzie transmitowana w TVP Polonia.

  Obraz Matki Boskiej Szczyrkowskiej został koronowany przed rokiem, 21 września. Korony papieskie poświęcone przez Benedykta XVI nałożył na obraz kardynał Stanisław Dziwisz. W uroczystościach wzięło udział dwustu kapłanów i ok. 15 tysięcy wiernych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama