Katowice: KZK GOP zaprasza kierowców do autobusów

  Katowice: KZK GOP zaprasza kierowców do autobusów

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od kilku dni na autobusach obsługujących linie KZK GOP pojawił się charakterstyczny zielony plakat z napisem "Popraw klimat swojego miasta". To tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP włącza się w jego obchody. Pierwszym tego elementem są plakaty, które pojawią się na 300 autobusach. Udostępniło je Ministerstwo Środowiska oraz Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej w Warszawie.
  Celem akcji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

  Przecież tak wiele możemy zmienić! Nawet jedna osoba, która porzuci samochód na rzecz autobusu, tramwaju, roweru, to oddech dla miasta.
  W tym roku przebiega on pod hasłem "Popraw KLIMAT swojego miasta". ETZT trwał będzie od 16 do 22 września. Tradycyjnie Komunikacyjny Związek Komunalny przygotował szereg atrakcji dla mieszkańców regionu. Konkursy dla szkół, happening dla uczniów, "Zielony autobus KZK GOP i Lasów Państwowych" a w nim setki sadzonek drzew dla mieszkańców oraz wstępy do wybranych placówek kulturalnych i sportowych na podstawie biletów KZK GOP. Jak zawsze, 22 września, właściciele samochodów, na podstawie dowodu rejestracyjnego będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo! Szczegóły na stronie www.kzkgop.com.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama