Cieszyn, Katowice: Straż Graniczna zatrzymała 8 nielegalnych...

  Cieszyn, Katowice: Straż Graniczna zatrzymała 8 nielegalnych cudzoziemców

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 cudzoziemców: 3 obywateli Nigerii, 3 obywateli Rosji, 1 obywatela Syrii i 1 obywatela Ukrainy. Pięciu z nich przebywało w Polsce nielegalnie, trzech zaś usiłowało przekroczyć granicę wbrew przepisom.
  Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Cieszynie dwóch mężczyzn podających się za obywateli Nigerii. Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów. Twierdzili, że przekroczyli granicę z Czech do Polski, gdzie przebywają legalnie. Aktualnie prowadzone są czynności mające potwierdzić ich tożsamość i podawane dane.

  Kolejny obywatel Nigerii został zatrzymany na terenie Katowic w ramach rutynowej kontroli legalności pobytu cudzoziemców, przeprowadzonej w jednym z lokali gastronomicznych. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna posługuje się cudzymi dokumentami, wystawionymi na nazwisko innego obcokrajowca przebywającego w Polsce.

  W Katowicach został również zatrzymany obywatel Syrii, wobec którego Wojewoda Śląski wydał decyzję o wydaleniu z terytorium Polski za nielegalny pobyt w naszym kraju. Teraz cudzoziemiec zostanie wydalony pod konwojem.

  W trakcie kontroli prowadzonej przez mobilny patrol Straży Granicznej na ekspresowym odcinku drogi DK1 w rejonie Cieszyna, podczas legitymowania pasażerów ukraińskiego autobusu rejsowego z Czech na Ukrainę, funkcjonariusze ujawnili, że obywatel Ukrainy nie posiada polskiej wizy. Cudzoziemiec został ukarany mandatem oraz otrzymał decyzję administracyjną zobowiązującą go do opuszczenia terytorium Polski, a także roczny zakaz wjazdu do naszego kraju.

  Ponadto podczas kontroli drogowej prowadzonej w rejonie Cieszyna funkcjonariusze SG wylegitymowali cudzoziemców, jadących w stronę granicy z Czechami samochodem osobowym z litewską rejestracją. Pojazdem podróżowało czterech obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Kierowca przebywa w Polsce legalnie jako uchodźca. Pozostali trzej posiadali przy sobie dokumenty, świadczące, że oczekują na przyznanie statusu uchodźcy w RP. Jednak, zamiast czekać na rozpatrzenie złożonych wniosków, kontynuowali podróż do Austrii, która była prawdziwym celem ich podróży. Złożenie wniosków o uznanie za uchodźców było tylko pretekstem, umożliwiającym wjazd na obszar strefy Schengen.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama