Rabka jest nasza i będzie kwitła

  Rabka jest nasza i będzie kwitła

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jedną ze śląskich inwestycji w sanatorium była modernizacja sal do hydroterapii
  1/3
  przejdź do galerii

  Jedną ze śląskich inwestycji w sanatorium była modernizacja sal do hydroterapii ©Fot. Arkadiusz Gola

  To nie tylko ziemia w najlepszej strefie klimatycznej tego uzdrowiska, gdzie za metr kwadratowy płaci się nawet kilkaset złotych, nie tylko bezcenny mikroklimat, ale m.in. trzy parki, dwa baseny i kilkadziesiąt różnych budynków, w tym dwa domy wypoczynkowe, dwa hotele, 114 mieszkań i budynek główny o powierzchni 16 tys. m kw.

  Poprzedni zarząd województwa śląskiego chciał oddać Rabkę Małopolsce za symboliczną złotówkę.
  Nie było pieniędzy, a przede wszystkim żadnego pomysłu na zmodernizowanie tego ośrodka, choć przy dobrym zarządzaniu mógł on być żyłą złota. Teraz, biorąc pod uwagę sytuację w służbie zdrowia, można powiedzieć, że stał się cud i Rabka została uratowana.

  - Pieniądze przeznaczone przez poprzedników na likwidację postanowiliśmy przekazać na remonty. Za ponad pięć milionów złotych udało się w Rabce stworzyć m.in. oddział dla mam z dziećmi z małymi dwuosobowymi salami, zaś całość prac zostanie zakończona w połowie przyszłego roku - wyjaśnia Mariusz Kleszczewski, wicemarszałek województwa śląskiego.

  - Mamy też spore zyski, bo przy okazji, nie uszczuplając sanatoryjnej leczniczej bazy, udało się za 3,5 mln złotych sprzedać należące do GORD-u budynki zbędne, w których nowi właściciele zamierzają rozpocząć działalność hotelarską.

  Dyrektor Ośrodka Jan Pyka, dzięki którego uporowi sanatorium jeszcze istnieje i wciąż należy do województwa śląskiego, chce, by Rabka specjalizowała się w leczeniu wad postawy i otyłości u dzieci. W planach ma też stworzenie SPA dla towarzyszących dzieciom matek. Od przyszłego roku na turnusy lecznicze zapraszać zamierza również dorosłych kuracjuszy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rabkastaje sie nowoczesnym ośrodkiem

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Szanowni państwo należy też bardzo serdecznie podziękować Panu Posłowi Jerzemu Ziętkowi, który jeszcze jako Randy walczył z marszałkiem Szpyrką który usilnie chciał sprzedać a potem oddać Rabkę. To...rozwiń całość

   Szanowni państwo należy też bardzo serdecznie podziękować Panu Posłowi Jerzemu Ziętkowi, który jeszcze jako Randy walczył z marszałkiem Szpyrką który usilnie chciał sprzedać a potem oddać Rabkę. To poseł Ziętek przyczynił się w olbrzymim stopniu do tego ze Rabka staje się nowoczesnym ośrodkiem dla dzieci. Jezdził czętos do Rabki, "gasił pożary" wśród pracowników, przekonywał wladze samorządowe ze Rabka jeszcze nie umarła ze jest naszym skarbem. Po korytarzach Urzędu Marszałkowskiego słyszało się powiedzenie:" jak sprzedacie Rabke to będziecie mieć do czynienia z Ziętkiem". Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Ziętkowizwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama