Rybnik: Zanim znikną korki, będzie ich aż nadto

  Rybnik: Zanim znikną korki, będzie ich aż nadto

  Mirosława Książek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  We wtorek urzędnicy podpisali umowę z wykonawcą na remont ulicy Wyzwolenia w samym centrum. Jeszcze w tym tygodniu droga ma zostać całkowicie wyłączona z ruchu.
  Budowa nowej nawierzchni wraz z przebudową jednego ze skrzyżowań znacznie poprawi płynność ruchu w tym bardzo zakorkowanym obecnie rejonie miasta. Na razie jednak kierowców czeka komunikacyjny horror.

  - Musimy wstrzymać ruch z uwagi na szeroki zakres prac i w celu skrócenia czasu remontu - wyjaśnia Lucyna Tyl z Urzędu Miasta.

  Roboty potrwają od dwóch do trzech miesięcy. W tym czasie na ul. Wyzwolenia będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy zaopatrzenia na czas rozładunku oraz mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji.

  - Dojazd będzie możliwy tylko od Ronda Gliwickiego, a wjazd od Ronda Mikołowskiego - zamknięty. W celu zachowania bezpieczeństwa na placu budowy niedopuszczalne będzie parkowanie w okolicy prowadzonych robót - ostrzegają urzędnicy.

  Objazd drogi wojewódzkiej 935 (Pszczyna-Racibórz) poprowadzi ulicami: Mikołowską, Wielopolską, łącznikiem do Ronda Europejskiego, a dalej ul. Gliwicką do ul. Kotucza. Mapkę objazdu znaleźć można na www.rybnik.eu.

  Remont obejmie przebudowę nawierzchni jezdni i chodników na ul. Wyzwolenia, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Różańskiego oraz budowę zatok autobusowych.
  Koszt inwestycji to 6,5 mln złotych, z tego 3,2 mln miasto dostało jako dotację z Ministerstwa Infrastruktury.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama