Ruda Śląska: Wieża Babel według Mądzika

  Ruda Śląska: Wieża Babel według Mądzika

  AW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pod okiem samego Leszka Mądzika, znanego scenografa i reżysera, młodzi ludzi z Rudy Śląskiej, Katowic, Chorzowa i Zabrza przygotują niecodzienny spektakl. Jego tematem przewodnim będzie "Wieża Babel".
  - Autor chce przekazać za pomocą obrazu i ruchu mur obojętności i nieporozumień, jakim obrastamy - zdradza Przemysław Dudek, koordynator projektu.

  Wczoraj zakończył się nabór uczestników, dziś spośród chętnych zostanie wybrana piętnastka uczestników warsztatów z Mądzikiem w Miejskim Centrum Kultury. Od piątku czeka ich ciężka praca od rana do wieczora przez sześć kolejnych dni. Efekt będzie można zobaczyć już 24 września na deskach MCI.

  Warsztaty z Leszkiem Mądzikiem organizuje w Rudzie Śląskiej Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego. - Po warsztatach uczestnicy będą mogli sami wczuć się w rolę twórców i zaprosić inne osoby do pracy nad kolejnym przedstawieniem - dodaje Aleksander Maicher z MIDiT.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama