Tarnowskie Góry: Policja uczy dzieci bezpieczeństwa

  Tarnowskie Góry: Policja uczy dzieci bezpieczeństwa

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od początku września tarnogórscy policjanci uczestniczą w spotkaniach z dziećmi w szkołach i przedszkolach. Spotkania mają za zadanie poprawę stanu bezpieczeństwa wśród tej grupy uczestników ruchu drogowego.
  Wczoraj podczas prelekcji w Szkole Podstawowej nr 13 w Strzybnicy policjanci przekazali ważne informacje na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, przede wszystkim bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych. Policjanci zwracali również uwagę na sposób właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz dostosowania widoczności ubioru do warunków na drodze, szczególnie w porze wieczorowo - nocnej. Dla najmłodszych odbyły się spotkania z maskotką śląskiej Policji psem Sznupkiem zakończone wspólnym zdjęciem klasowym. Policjanci wręczali także kamizelki i opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry w ramach programu "Bezpieczne Wspólnoty" i "Razem bezpieczniej" do wykorzystania przy organizowaniu wycieczek i wyjść szkolnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama