Tarnowskie Góry: Policja uczy dzieci bezpieczeństwa

Tarnowskie Góry: Policja uczy dzieci bezpieczeństwa

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Od początku września tarnogórscy policjanci uczestniczą w spotkaniach z dziećmi w szkołach i przedszkolach. Spotkania mają za zadanie poprawę stanu bezpieczeństwa wśród tej grupy uczestników ruchu drogowego.
Wczoraj podczas prelekcji w Szkole Podstawowej nr 13 w Strzybnicy policjanci przekazali ważne informacje na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, przede wszystkim bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych. Policjanci zwracali również uwagę na sposób właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz dostosowania widoczności ubioru do warunków na drodze, szczególnie w porze wieczorowo - nocnej. Dla najmłodszych odbyły się spotkania z maskotką śląskiej Policji psem Sznupkiem zakończone wspólnym zdjęciem klasowym. Policjanci wręczali także kamizelki i opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry w ramach programu "Bezpieczne Wspólnoty" i "Razem bezpieczniej" do wykorzystania przy organizowaniu wycieczek i wyjść szkolnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo