Szansa dla filmowców

Szansa dla filmowców

ZM

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Do 25 lipca Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" w Zawierciu czeka na dzieła młodych i niezależnych filmowców, którzy na dużym ekranie chcą zaprezentować swoją twórczość.
Filmy zostaną wyświetlone podczas odbywającego się po raz pierwszy na Śląsku Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych. Pomysł zorganizowania festiwalu w 55 tys. mieście zgłosił Zawierciański Klub Filmowy.

Festiwal rozpocznie się 2 października. Dodatkową atrakcją będą towarzyszące imprezie warsztaty filmowe, panele dyskusyjne i wykłady.

- Na Śląsku będzie to pierwszy festiwal, na którym prezentowane będą polskie produkcje kina off-owego - podkreśla Kaja Błachowicz ze Stowarzyszenia Filmforum. - Chcemy pokazać, że kino niezależne jest równie wartościowe jak komercyjne. Chcemy wypromować młodych twórców, pomóc im nawiązać kontakty.

Festiwal Polskich Filmów Niezależnych jest jedną z największych imprez filmowych promującej młode kino.

Szczegóły konkursu i regulamin dostępne są na stronie: www.fpfn.filmforum.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo