Katowice: Wojewódzki Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków...

Katowice: Wojewódzki Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w WORD

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Próbna jazda egzaminacyjna dla zdających na prawo jazdy, to jedna z atrakcji II Wojewódzkiego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych organizowanego w niedzielę o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach na ul. Francuskiej 70.
W trakcie obchodów przewidziano symulację akcji ratowniczej przeprowadzonej przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, symulację i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Można też będzie zdać egzamin na kartę rowerową i motorowerową i zobaczyć pokaz jazdy sprawnościowej na motocyklu.

Przygotowano też pokaz sprzętu policyjnego, ratowniczego, medycznego oraz wyposażenia Inspekcji Transportu Drogowego.

Obecność w centralnych obchodach zapowiedział Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Śląski Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych S.A. w Katowicach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo