Rybnik: Miasto kupiło lotnisko za 100 złotych

Rybnik: Miasto kupiło lotnisko za 100 złotych

Barbara Kubica

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Prezydent Rybnika Adam Fudali wykupił od skarbu państwa lotnisko aeroklubu, położone w dzielnicy Gotartowice.
- To był symboliczny zakup, a w rzeczywistości przekazanie miastu tego terenu. Za cały obiekt zapłaciliśmy symboliczne 100 złotych - mówi prezydent Fudali.

Przejęcie terenu to pierwszy krok ku temu, by w Gotartowicach powstało lotnisko z prawdziwego zdarzenia z betonowym pasem startowym, na którym mogłyby być obsługiwane samoloty zabierające na pokład nawet 18 osób. Koncepcję rozbudowy tego miejsca wspólnie z miastem przygotowuje Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw. - Zawiążemy z agencją spółkę, która zajmie się inwestycją - mówi prezydent. Według planów, na terenie trawiastego lotniska, które dziś służy głównie pilotom miejscowego aeroklubu, ma powstać 900-metrowy, betonowy pas startowy, wieża kontrolna, hangary i poczekalnia dla pasażerów. Lotnisko ma być gotowe najpóźniej w 2013 roku. Inwestycja pochłonie około 60 mln złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo