Lekarze odchodzą z pracy w bielskim psychiatryku

Lekarze odchodzą z pracy w bielskim psychiatryku

Jacek Drost

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Dziś odbyło się spotkanie w sprawie konfliktu w bielskim Subrejonowym Ośrodku Leczenia Psychiatrycznego, który wybuchł pomiędzy częścią lekarzy a nowym ordynatorem.
Wzięli w nim udział lekarze, ordynator, dyrektor placówki i przedstawiciele bielskiego starostwa, które jest organem założycielskim ośrodka.

- Cieszę się, że do tego spotkania doszło. Była okazja, żeby otwarcie porozmawiać o całej sytuacji. Efekt jest taki, że po pierwsze oddział ma zabezpieczoną kadrę lekarską i pacjenci nie zostaną bez opieki. Po drugie: będą prowadzone dalsze rozmowy z lekarzami. Sprawa jest otwarta - mówi Józef Kuliński, dyrektor bielskiego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Mimo rozmów, troje lekarzy złożyło wypowiedzenia (wcześniej 4 lekarzy deklarowało na piśmie, że się zwolnią). Obowiązuje ich trzymiesięczny okres wypowiedzenia, który minie 31 grudnia. Do tego czasu dyrektor zamierza uzupełnić kadrę lekarską. Teraz w placówce pracuje ośmioro lekarzy (w tym medycy dochodzący) plus ordynator.

Konflikt w psychiatryku wybuchł, gdy na początku sierpnia pojawił się nowy ordynator, Józef Zając. Wcześniej przez dwa lata panowało "bezkrólewie".

Dr Krzysztof Jurczyk powie-dział , że lekarzom nie chodzi o pieniądze, ale nie chcą brać udziału w tym, co dzieje się w szpitalu. Przyznał, że lekarze nie chcą pracować z powodu nowego ordynatora, który "inaczej rozumie psychiatrię".

- Nie godzę się, żeby lekarze nie poświęcali całego czasu dla pacjentów i prowadzili w czasie pracy na przykład działalność orzeczniczą dla sądów - mówił na naszych łamach ordynator Zając. Dodał, że zaczął także ingerować w metody leczenia, co nie spodobało się lekarzom.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo