Częstochowa: Pomogą lekarzom z Kresów

  Częstochowa: Pomogą lekarzom z Kresów

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę 20 września po raz piąty spotkają się w Częstochowie uczestnicy Światowego Kongresu Polonii Medycznej.
  Tegoroczna impreza miała odbyć się w Toruniu, ale półtora miesiąca przed terminem miasto, z powodu problemów organizacyjnych, wycofało się z roli gospodarza kongresu.

  Kongres odbędzie się w Częstochowie. Główną częścią imprezy w ratuszu, będzie przygotowana przez Towarzystwo Lekarskie Częstochowskie, Okręgową Izbę Lekarską i UM Częstochowy sesja historyczna "Szkoła lwowska i jej wpływ na rozwój medycyny polskiej".

  W Filharmonii Częstochowskiej rozpocznie się natomiast o godz. 16 koncert charytatywny "Dar serca, polscy artyści Kresom", z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc polskim lekarzom mieszkającym za naszą wschodnią granicą.

  - Chcemy im pomóc przede wszystkim w szkoleniach, ufundować dla nich stypendia, aby później mogli wprowadzać na Wschodzie nowoczesne metody leczenia - mówi Beata Zawadowicz z Towarzystwa Lekarskiego Częstochowskiego, przewodnicząca konferencji. - Z tamtejszymi lekarzami współpracujemy od czasu pierwszego kongresu w 1991 roku - dodaje.

  Koncert przygotował Jan Milun, dyrektor Towarzystwa Moniuszkowskiego z Bostonu. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego, Filharmonii Śląskiej i częstochowski chór Pochodnia. W programie znalazły się m.in. pieśni Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, arie z oper Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego oraz koncert na orkiestrę smyczkową i skrzypce Romualda Twardowskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama