W Dąbrowie regionalne organizacje pozarządowe bliżej ludzi

  W Dąbrowie regionalne organizacje pozarządowe bliżej ludzi

  Anna Polewiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piątkowe Forum Inicjatyw Pozarządowych Zagłębia Dąbrowskiego zgromadziło na placu Wolności około 45 reprezentantów.
  Swoje stoiska miały kluby młodego wolontariusza, stowarzyszenia oraz fundacje działające w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie czy Czeladzi.

  - Znalazłyśmy się tutaj, by przekonać mieszkanki regionu, że można normalnie funkcjonować po amputacji piersi. Dąbrowskie Forum stworzyło nam możliwość szerszego wyjścia do ludzi, a zwiedzającym sposobność przyjścia do nas - mówi Danuta Zaburda z Będzińskiego Stowarzyszenia Amazonek.
  W Forum uczestniczyły organizacje o różnym profilu, m.in. pomagające niepełnosprawnym, działające na rzecz ekologii czy kultury. Zainteresowani mogli uzyskać porady, ale również obejrzeć prace plastyczne oraz skosztować domowego smalcu. Prezentację prac często łączono z kiermaszem.

  - Prezentowane tu ozdoby wykonali podopieczni prowadzonej przez nas świetlicy, więc jest to również ekspozycja ich trudu i zaangażowania. Środki z kiermaszu przeznaczymy na zakup materiałów potrzebnych do zajęć - mówi Dorota Klejno, prezes dąbrowskiego Stowarzyszenia Dar Serca.
  W tyle nie pozostali młodzi. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych prezentowali np. dokonania szkolnego studia fotograficznego i koła multimedialnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama