W sosnowieckim szpitalu zlikwidowano kilka poradni

  W sosnowieckim szpitalu zlikwidowano kilka poradni

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Radni Sejmiku Województwa Śląskiego podjęli decyzję o likwidacji szkoły rodzenia, poradni patologii noworodka i laktacyjnej oraz pracowni cytologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Ta decyzja ma uporządkować szpitalne dokumenty.
  - Pacjenci zmian nie odczują. Te oddziały fizycznie już od ponad półtora roku w ramach naszego szpitala nie funkcjonują. Wszystkie zostały przeniesione do sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Wtedy też przekazaliśmy tamtej lecznicy pracowników tych jednostek i kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia - wyjaśnia Iwona Łobejko, dyrektorka WSS im. św. Barbary.

  Zmiany zaczęły się już dwa lata temu, kiedy dyrekcja WSS zadecydowała o wyprowadzce z budynku przy ul. 3 Maja. Został tam tylko oddział ginekologiczny, położniczy i noworodków, które z czasem zostały przejęte przez miasto i włączone do Szpitala Miejskiego.

  - Zmiany w statucie naszego szpitala, które pozwoliłyby uporządkować dokumenty, mogły być wprowadzone już wtedy. Ta kwestia jednak umknęła radnym - wyjaśnia Iwona Łobejko.

  Wkrótce w WSS nr5 istnieć przestanie również poradnia foniatryczna. To konieczne, bo placówce od kilku miesięcy nie udaje się znaleźć specjalisty w tej dziedzinie.

  - O lekarzy specjalizujących się w foniatrii bardzo trudno. Szukaliśmy, ale bezskutecznie. Zgodnie z przepisami, jeśli jakaś poradnia nie działa przez trzy miesiące, to należy ją zlikwidować. Tak będzie również w przypadku foniatrii. Pacjenci jednak nie muszą się obawiać, bo taka poradnia w Sosnowcu działa - mówi Iwona Łobejko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama