W sosnowieckim szpitalu zlikwidowano kilka poradni

W sosnowieckim szpitalu zlikwidowano kilka poradni

Grażyna Dębała

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego podjęli decyzję o likwidacji szkoły rodzenia, poradni patologii noworodka i laktacyjnej oraz pracowni cytologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Ta decyzja ma uporządkować szpitalne dokumenty.
- Pacjenci zmian nie odczują. Te oddziały fizycznie już od ponad półtora roku w ramach naszego szpitala nie funkcjonują. Wszystkie zostały przeniesione do sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Wtedy też przekazaliśmy tamtej lecznicy pracowników tych jednostek i kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia - wyjaśnia Iwona Łobejko, dyrektorka WSS im. św. Barbary.

Zmiany zaczęły się już dwa lata temu, kiedy dyrekcja WSS zadecydowała o wyprowadzce z budynku przy ul. 3 Maja. Został tam tylko oddział ginekologiczny, położniczy i noworodków, które z czasem zostały przejęte przez miasto i włączone do Szpitala Miejskiego.

- Zmiany w statucie naszego szpitala, które pozwoliłyby uporządkować dokumenty, mogły być wprowadzone już wtedy. Ta kwestia jednak umknęła radnym - wyjaśnia Iwona Łobejko.

Wkrótce w WSS nr5 istnieć przestanie również poradnia foniatryczna. To konieczne, bo placówce od kilku miesięcy nie udaje się znaleźć specjalisty w tej dziedzinie.

- O lekarzy specjalizujących się w foniatrii bardzo trudno. Szukaliśmy, ale bezskutecznie. Zgodnie z przepisami, jeśli jakaś poradnia nie działa przez trzy miesiące, to należy ją zlikwidować. Tak będzie również w przypadku foniatrii. Pacjenci jednak nie muszą się obawiać, bo taka poradnia w Sosnowcu działa - mówi Iwona Łobejko.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo